e-İMZA

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0266 714 24 28

Uygun fiyatlı e-imza çözümleri ile sizlere hizmet veriyoruz. Dilerseniz ofisimize gelin veya 0266 714 24 28 numaralı telefondan bize ulaşın, e-imzanızı hemen teslim edelim.

DP e-İmza Nedir?

Digital Planet ile elektronik imza, bireylerin elektronik ortamda kimliklerinin tespitini, bağlayıcı ve güvenli işlem yapmalarını sağlayan teknik bir çözümdür.

5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda e-İmza; başka bir elektronik veriye eklenen, elektronik bir veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veri olarak tanımlanmıştır.

Güvenli elektronik imza, elle atılan imza ile aynı hukuki niteliğe sahiptir ve bu yolla oluşturulmuş verilerin senet hükmünde olduğu kabul edilir.

Türkiye'de güvenli elektronik imza verme yetkisi sadece Bilişim Teknolojileri Kurumu'ndan yetki alan Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılarına (ESHS) aittir.

Neden DP e-İmza?

VERİ BÜTÜNLÜĞÜ & İNKAR EDİLEMEZLİK

e-İmza, kullanıldığı bir veride sonradan yapılan değişiklik, ekleme ya da silme durumunun tespitini mümkün kılar. Kimlik doğrulama ve onaylama alt yapısı sayesinde işlem sahibinin elektronik ortamdaki hareketlerini inkar etmesini önler.

HIZLI VE GÜVENLİ ELEKTRONİK İLETİŞİM 

Güvenilir kimliklendirme ve onay mekanizması sayesinde yasal işlemlerinizi elektronik ortamda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlar.

ZAMAN DAMGASI 

İstendiği takdirde Digital Planet, zaman damgası hizmetini elektronik imza sürecine dahil ederek bir elektronik verinin üretimi, değiştirilmesi, gönderimi ve alınması işlemlerinin zamanlarının tespit edilmesini sağlar.

OPERASYONEL MALİYETLERİN AZALMASI & VERİMLİ İŞ AKIŞI 

e-İmza kullanımı sayesinde noter, kırtasiye, kargo, yol vb. giderleriniz azalır, elektronik dünyanın hızıyla işlemlerinizdeki verimliliğiniz artar.

GENİŞ KULLANIM ALANLARI 

e-İmza uygulaması; kamu kurumlarıyla yapılan işlemler (Ticaret Odaları, KİK), Yargı ve Sağlık Bakanlığı sistemleri, gümrük işlemleri, e-Devlet uygulamaları ve e-Dönüşüm iş süreçlerini (e-Fatura, e-Defter, e-Bilet) kapsayan geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

İŞ TAKİPLERİNDE KOLAYLIK 

e-İmza ile elektronik ortamda gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri, anlık olarak takip edebilir, işleminizin hangi aşamada olduğunu görüntüleyebilirsiniz.